Nic tak nie zaciekawi dziecka nauką jak eksperymenty, aktywności oparte na zmysłach lub zawierające nowe elementy tajemniczej zabawy. Zajęcia sensoryczne to skuteczny i ciekawy sposób wspierania rozwoju dziecka. Integracja sensoryczna to proces, którego celem jest dostarczanie za pośrednictwem wszystkich zmysłów informacji do mózgu, który rozpoznaje je, przekształca oraz integruje ze sobą, jak również z wcześniejszymi doświadczeniami. Podczas tego procesu powstają reakcje adaptacyjne, stanowiące bazę dla ogólnego rozwoju. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczanie różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzanie świata jego doznań. Pobudzają zmysły, zachęcają do dotykania, słuchania, wąchania i poznawania otaczającego świata. Rozwijają zdolność koncentracji, wyciszają, odprężają. Nasi przedszkolacy wcieli się w rolę małych fryzjerów i w ramach zajęć sensorycznych tworzyli kolorowe fryzury. Aktywność ta bardzo przypadła im do gustu i przyniosła dużo radości.

FILM Z ZAJĘC SENSORYCZNYCH