OFERTA BEZPŁATNEJ POMOCY  Z PORADNI PSYCH- PEDAGOG.  W OSTROWIE WLKP ( DLA NAUCZYCIELI, RODZICÓW ORAZ DO ZREALIZOWANIA NA TERENIE PRZEDSZKOLI)

Oferta na terenie przedszkoli

Prelekcje i prezentacje multimedialne dotyczące m.in.

• gotowości szkolnej oraz roli rodziców w przygotowaniu dziecka do klasy I

(M. Rowińska-Pietrakowska / B. Mrula)

• stymulacji rozwoju dziecka oraz funkcji percepcyjno-motorycznych z pokazem ćwiczeń i pomocy (M. Rowińska-Pietrakowska / M. Wabińska)
  • rozwoju mowy i wad wymowy z pokazem ćwiczeń narządów artykulacyjnych (logopedzi)
  • integracji sensorycznej (I. Lenczewska)
  • błędów wychowawczych popełnianych przez rodziców (B. Mrula, M. Ciechowska-Kowalczyk, J. Kozłowska)
  • urządzeń elektronicznych w rękach małego dziecka, zasad z ich korzystania (M. Bochniak, I. Ambroży)
  • wsparcia dzieci wysoko wrażliwych (M. Miszkin-Kukułka)

Warsztat „Słowa mają moc czyli o sztuce doceniania” (M. Rowińska – Pietrakowska, M. Miszkin – Kukułka)

. Oferta pomocy dla nauczycieli na terenie poradni i przedszkoli

1. Oferta na terenie poradni

– sieci wsparcia i współpracy

konsultacje i pomoc merytoryczna wg zgłaszanych potrzeb

1. Oferta na terenie przedszkoli

– obserwacje dzieci

– konsultacje i pomoc merytoryczna wg zgłaszanych potrzeb

szkolenia, prelekcje i prezentacje multimedialne dotyczące m.in.

• sprawnej ręki (usprawniania motoryki małej, ćwiczeń) (I. Lenczewska, B. Baraniak)
  • lateralizacji – jej przyczyn, objawów, diagnozy (M. Rowińska-Pietrakowska)
  • gotowości szkolnej (pedagodzy)
  • ryzyka dysleksji i symptomów dysleksji (pedagodzy)