Dziś, 28.09.2022 r. nasze przedszkole odwiedzili panowie policjanci – mł.asp. Arkadiusz Kopras i st. sierż. Paweł Charoński.

Głównym celem spotkania było utrwalenie u dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe i jak się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba. Panowie policjanci opowiedzieli kilka zagadek na temat najpopularniejszych bajek i baśni, na które dzieci bez problemu odpowiedziały.

Przedszkolaki miały również okazję poznać sekrety pracy policjantów, a także obejrzeć wyposażenie policjanta – kajdanki, lizak oraz kamizelkę kuloodporną. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się samochód policyjny. Przedszkolaki obejrzały radiowóz, wysłuchały sygnały dźwiękowe oraz mogły zasiąść za kierownicą policyjnego pojazdu.

Serdecznie dziękujemy panom policjantom za ciekawe spotkanie oraz przedstawienie jednego z najważniejszych zawodów na świecie, czyli zawodu policjanta.

Przedszkolaki w ramach podziękowania za ciekawe spotkanie przedstawiły wierszyk i taniec, a na zakończenie wręczyły kartkę z podziękowaniem.