SPRZĄTANIE NASZEJ OKOLICY Z OKAZJI DNIA ZIEMI.
Świętowanie Dnia Ziemi zaczęliśmy już od samego rana a wszystko za sprawą wizyty leśniczych z Nadleśnictwa Antonin i naszego Leśniczego Pana Łukasza Ławniczaka.
Nadleśnictwo Antonin z inicjatywy przedszkola ufundowało tabliczki z napisem „DROGI KIEROWCO PROSZĄ CIĘ DZIECI, NIE WYRZUCAJ DO LASU ŚMIECI, które zostały wkopane w trzech miejscach najbardziej widocznych dla kierowców i gdzie najwięcej jest śmieci. Serdecznie dziękujemy, za pozytywne przychylenie się do naszego pomysłu oraz za napoje i słodki poczęstunek. To ważny krok w kształtowaniu świadomości ekologicznej społeczności oraz w ochronie naszego lasu przed zanieczyszczeniem.
Następnie nasi przedszkolacy wraz z rodzicami i Paniami z przedszkola wybrali się aby posprzątać najbliższą okolicę.
Z całego serca chcemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji sprzątania świata. Wasze zaangażowanie, praca i entuzjazm są dla nas nieocenione, a rezultaty Waszych wysiłków naprawdę imponujące.
Dziękujemy dzieciom wraz z rodzicami z naszego przedszkola, którzy jak co roku aktywnie uczestniczą w naszej akcji.
Serdeczne podziękowania dla Sołtysa Pana Romana Radajewskiego wraz z Radą Sołecką i KGW Czarnylas oraz KGW z Hetmanów uraczyli nas po całej akcji ciepłą herbatą i pysznymi drożdżówkami które umiliły nam czas po wykonanej pracy i sprawiły, że spotkanie poświęcone dobru naszej okolicy stało się również czasem na radosne wspólne chwile.
Dziękujemy również za włączenie się do naszej akcji i posprzątanie okolicy cmentarza oraz zwiezienie wszystkich zebranych śmieci.
Zebrane śmieci, zostaną zabrane przez ZOiGO „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim, za co z całego serca dziękujemy.
Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Zespół Śpiewaczy Czarnoleskie Nutki za aktywne włączenie się w akcję sprzątania naszej małej ojczyzny i za zabranie imponującej ilości śmieci.
Podziękowania kierujemy również w stronę OSP Czarnylas, która włączyła się w naszą akcję oraz umiliła czas naszym przedszkolakom.
Wszystkie wyżej wymienione organizacje to nie jedyne, które przyłączyły się do naszej akcji, Klub Sportowy LKS Czarnylas już przed świętami zorganizował sprzątnie terenu dookoła boiska, serdecznie dziękujemy.