Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI. Z tej okazji od samego rana nasi przedszkolacy mieli ręce pełne roboty. Wraz z rodzicami, którzy w godzinach porannych mogli nam towarzyszyć wybraliśmy się do lasu aby posadzić sosny, które otrzymaliśmy od One More Tree Foundation za co bardzo dziękujemy.
Następnie wszyscy wróciliśmy do przedszkola aby zregenerować siły do dalszego działania bo już o godzinie 15. 00, każdy przedszkolak wraz z swoimi Paniami oraz rodzicami udał się w miejsca, które wymagały największego posprzątania. Udało się nam wspólnie zebrać spora ilość śmieci. Jednocześnie przyłączyliśmy się do akcji #SprzątamDlaPolski. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.
Gdy wszystkie śmieci zostały zebranie udaliśmy się na salę wiejską gdzie na naszych dzielnych przedszkolaków i ich rodziców czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką i KGW Czarnylas. Serdecznie dziękujemy OSP Czarnylas, za przygotowanie wspaniałej atrakcji dla naszych przedszkolaków.
Dziękujemy również Panu Leśniczemu Łukaszowi Ławniczakowi oraz Nadleśnictwu Antonin za włączenie się w naszą akację, wyznaczenie terenu do sadzenia drzew oraz za dostarczone drzew i upominków.
Podziękowania dla KGW Czarnylas oraz Klubu Seniora za włączenie się w naszą akcję sprzątania okolicy #SprzątamDlaPolski.