Emocje odgrywają zasadniczą rolę w życiu każdego człowieka , zarówno dzieci jak i dorosłych. Towarzyszą nam w różnych sytuacjach, odpowiadają za relacje ze światem zewnętrznym. Dziecko w wieku przedszkolnym jest pełne uczuć i emocji. Poprzez uczucia wyraża swój stosunek do zdarzeń, ludzi i zjawisk, które go otaczają.

Wiek przedszkolny to okres intensywnego rozwoju emocjonalnego dzieci. W tym czasie dzieci poznają, identyfikują i wyrażają emocje.

Dzieci z grupy maluchów podczas zajęć związanych z teatrem, wzięli udział w ćwiczeniach aktorskich gdzie zamienili się w „żywe obrazy” i wyrażali swoje emocje.

Zadaniem przedszkolaków było przedstawienie danej emocji natomiast reszta grupy musiała odgadnąć jaka to emocja.