Przedszkole „Calineczka” było współorganizatorem FESTYNU  RODZINNEGO – Powitanie lata 2014 .

Wspaniała parada pomysłowo ozdobionych pojazdów zapoczątkowała czarnoleskie świętowanie. Wstęgę  na otwarcie nowego placu zabaw przecięli : Wójt Gminy Przygodzice Pan Krzysztof Rasiak, Proboszcz Parafii Czarnylas – Ksiądz Kanonik Grzegorz Zamelek, Radny Powiatu Ostrowskiego – Pan Tomasz Ziąbka oraz miejscowy Radny – Pan Roman Radajewski.  Nowootwarty plac zabaw poświęcił Wikariusz – Ksiądz Radosław Talarski. Organizatorzy : Rada Sołecka z panią sołtys Jolantą Ramotowską na czele , KGW, Przedszkole „Calineczka”, BIblioteka oraz Zespół Szkół zapewnili najmłodszym moc atrakcji i smaczny poczęstunek. Nad bezpieczeństwem uczestników FESTYNU czuwała niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna. Moc podziękowań organizatorzy kierują w stronę SPONSORÓW – ludzi dobrego serca, na których zawsze  można liczyć, a także i przede wszystkim w kierunku DZIECI I ICH RODZICÓW, którzy tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie i z wielkim zaangażowaniem przygotowali pojazdy na paradę.