Czas Świąt Bożego Narodzenia zbliża się dużymi krokami. W naszym przedszkolu już od kilkunastu dni można poczuć magię świąt, a w minionym tygodniu można było również wyczuć korzenne przyprawy, ponieważ przedszkolaki piekły, a następnie dekorowały pierniczki…

Już w poniedziałek dzieci przyodziały kolorowe fartuszki i czapki kucharskie, aby dokładnie wysłuchać poszczególnych kroków, które należy wykonać, aby odpowiednio przygotować pierniki. Pani Bożenka przyrządziła ciasto na pierniczki według niezwykle tajemniczego przepisu, który sprawia, że pierniczki są puszyste i mięciutkie. Przedszkolacy mieli za zadanie wałkowanie ciasta i wyciskanie różnych kształtów przy pomocy foremek. Na zakończenie blaszka z ułożonymi na niej pierniczkami została zaniesiona do kuchni, gdzie Panie kucharki włożyły ją do pieca.

Natomiast w środę przyszedł czas na dekorowanie… Na dzieci czekały różnokolorowe posypki, lukier i polewa czekoladowa, które każde dziecko według własnego pomysłu przeniosło na pierniczki. Każde ciasteczko dekorowane według fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem.

Na zakończenie prac każde dziecko skosztowało pierniki. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie bardzo dobrze się bawiły.