Dnia 10.11.2022r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przedszkole w tym dniu przybrało biało-czerwone barwy, a w salach i na korytarzach dominowały polskie symbole narodowe oraz słuchać było pieśni patriotyczne. Obchody zaczęły się od wspólnie odśpiewanego Hymnu, włączając się tym samym do kolejnej edycji akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu. Następnie przedszkolacy zaprezentowali tańce narodowe poloneza i krakowiaka oraz pieśni patriotyczne i wiersze. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.