Przedszkolacy z grupy Żabek mieli niedawno okazję obcować z muzyką        w wielu wymiarach              i w nietypowych wykonaniach.Bo choć taniec      i śpiew towarzyszą im każdego dnia podczas zabawy           i nauki, to jednak nie co dzień jest możliwość skomponowania własnego utworu na gitarę klasyczną czy własnoręcznie wykonane instrumenty.Te ostatnie dzieci wykonały samodzielnie          z wykorzystaniem różnego typu odpadów: tekturowych rolek, papieru, słoiczków, patyczków do lodów.Ogromnym powodzeniem cieszyła się gra zespołowa na instrumencie zwanym ” kolor piano”, gdzie zamiast tradycyjnych nutek pojawiały się kolorowe figury geometryczne, a do wydobywania dźwięków służyły nie tylko dziecięce ręce, ale i stopy.

A że koncert nie zawsze był dopracowany?…No cóż, ksiądz Bosko mawiał, że ” muzyki dziecka słucha się sercem, a nie uszami

😉