22 kwietnia obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI z tej okazji w naszym przedszkolu została zorganizowana akacja SPRZĄTANIA OKOLICY.

Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielkami wybrali się na spacer po pobliskich lasach, łąkach i ulicach gdzie udało się nazbierać dużą ilość śmieci. Po ciężkiej pracy wszyscy biorący udział w akcji zgromadzili się na Sali wiejskiej gdzie nastąpiło podsumowanie, wręczenie dyplomów oraz sadzonek Dębu, które ufundowane zostało przez Nadleśnictwo Antonin. Serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa za przyłączenie się do tego przedsięwzięcia, dziękujemy Panu leśniczemu Łukaszowi Ławniczakowi, który dostarczył nam nie tylko sadzonki ale równie budki lęgowe dla ptaków. Do naszej akcji przyłączył się również KLUB SENIORA, który pięknie posprzątał teren w stronę Leśniczówki. Dziękujemy Panu Sołtysowi Romanowi Radajewskiemu oraz Sołectwo Czarnylas za włączenie się do akcji i ufundowanie poczęstunku. KGW Czarnylas, za pomoc i obsługę podczas części podsumowującej zbiórkę.

Serdeczne podziękowania dla OSP Czarnylas, za zapewnienie atrakcji dla naszych przedszkolaków, dzieci były zachwycone zabawą w pianie. Dziękujemy również Pani Marcie z Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, za pięknie pomalowane twarze naszych przedszkolaków.

Ogromne podziękowania również dla dzieci i rodziców, którzy jak zawsze spisali się na medal, biorąc tak licznie udział w sprzątaniu.

ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!! PAMIĘTAJMY, ŻE ZIEMIE MAMY TYLKO JEDNĄ!!!