20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w Publicznym Przedszkolu Calineczka przeprowadzone zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

Nasi przedszkolacy dowiedzieli się bardzo dużo ciekawych rzeczy o pszczołach m.in. jak wygląda cykl życia pszczoły, poznali budowę tego owada. Dużą atrakcją było zaglądanie do wnętrza ulu, poznanie elementów z jakich dom pszczół się składa. Dzieci poznały również czym zajmuje się pszczelarz jakich sprzętów używa do swojej pracy oraz jaki strój jest niezbędny aby bezpiecznie mógł zbliżyć się do ula. Niektóre dzieci miały możliwość przymierzenia stroju pszczelarza, co zrobiło na nich ogromne wrażenie.

Zwieńczeniem tego dnia była wycieczka do pasieki Państwa Witwickich gdzie na żywo mogliśmy zobaczyć jak pracowite są pszczoły, dowiedzieć się ile pszczół mieszka w jednym ulu. Serdecznie podziękowania dla Państwa Witwickich za tak miłe przyjęcie i bardzo ciekawą lekcje przyrody.

Serdecznie podziękowania również dla Pani Karoliny i Pana Jakuba Pigłas, za dostarczenie nam do przedszkola Ula stroju pszczelarza i wszystkich innych niezbędnych sprzętów bez których praca pszczelarza jest niemożliwa. Dziękujemy również Panu Romanowi Serafinowi, który również udostępnił nam swój ul.