Witaminki, witaminki,
Dla chłopczyka i dziewczynki,
Wszyscy mamy dziarskie minki,
Bo zjadamy witaminki.

Dzisiejszy dzień, 05.10.2022, upłynął dzieciom z grup Motyle i Rybki pod znakiem owoców – było smacznie i kolorowo.

Maluszki wspólnie z panią Marylką upiekły szarlotkę – co okazało się nie lada sprawą, ponieważ był to proces długi i skomplikowany… Jednakże przedszkolaki poradziły sobie z nim bez problemów. Pani Dyrektor przedstawiła dzieciom przepis i poszczególne jego etapy. Motylki miały okazję miksować ciasto, wlewać białka i żółtka, wsypywać cukier, a także przesiewać mąkę. Następnie wszyscy razem zanieśli ciasto do kuchni, gdzie zostało włożone do piekarnika. Kolejnym etapem działań było wyłożenie jabłek na upieczone ciasto.

Dzieci z grupy Rybki poznały różne owoce – jabłka, borówki, kiwi, winogrono i banana.  Dzieci nie tylko poznały ich wygląd, ale także kształt, fakturę oraz smak. Następnie przedszkolaki wykonały szaszłyki ze swoich ulubionych owoców. Było to bardzo trudne zadanie, ale dzielni średniale nie mieli z nim najmniejszych problemów. Dzieci z grupy Rybki przygotowały również szaszłyki dla swoich młodszych kolegów z grupy Motyle. Na zakończenie przyszedł czas na degustacje.

W całym przedszkolu roznosił się zapach, który tylko wyostrzał apetyt.

Filmik