Jak uczyć nasze dzieci patriotyzmu? Najlepiej małymi kroczkami: zacznijmy od wpajania szacunku dla symboli narodowych, hymnu państwowego…Zaczęliśmy już 1 listopada, kiedy przedszkolacy zapalili znicze przy czarnoleskim pomniku poświęconym ofiarom         II wojny światowej, następnie dzieci brały udział      w konkursie wierszy patriotycznych organizowanym najpierw przez nasze przedszkole, a następnie –    w charakterze gości-         podobnym konkursie  na terenie miejscowej Szkoły. Zostaliśmy także zaproszeni przez kolegów i koleżanki ze Szkoły do wspólnego bicia rekordu w ogólnopolskim śpiewie hymnu narodowego. A nasz Oliwier Pastok reprezentował Publiczne Przedszkole ” Calineczka”  podczas Przeglądu Wierszy Patriotycznych          ” Jestem Polką, jestem Polakiem”      w Przedszkolu           w Przygodzicach.