„Wśród najsmutniejszych bajek świata, tych które wszyscy dobrze znamy, jest baśń, przy której można płakać, ta o „Dziewczynce z zapałkami”.

13.12.2019r. wszyscy przedszkolacy  udali się na wycieczkę do Ostrowskiego Centrum Kultury gdzie obejrzeli przedstawienie o Dziewczynce z zapałkami. Porywająca za serce, opowieść o dziewczynce, która w wigilię wędruje ulicami miasta próbując sprzedać choćby jedną  zapałkę dostarczyła wszystkim zebranym wielu niezapomnianych wrażeń.Przedstawienie  o „Dziewczynce z zapałkami” niosło ze sobą ważny przekaz, że należy szanować drugiego człowieka, być dobry i nie patrzeć tylko na czubek własnego nosa.

Po przedstawieniu udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola wstępując po drodze do Zajazdu Górecznik gdzie czekały na nas pyszne naleśniki.