Pojęcia czasu, zmian pór dnia i nocy czy pór roku nie są dla dzieci rzeczą łatwą. Ale jeśli naukę połączymy z wesołą zabawą- może być  to przyjemnym doświadczeniem. Przedszkolacy ze wszystkich grup mogli na własne oczy przekonać się, jakie magiczne siły powodują, że po dniu zawsze przychodzi noc, a po zimie- wiosna, i dlaczego rok trwa 365 dni ( wzmianka  o  „przestępczym”   roku przestepnym była oczywiście powitana śmiechem) .Wybrani szczęśliwcy mogli wcielić się          w rolę Słońca, Księżyca czy planety Ziemi. Okazało się też, że nasze dzieci bardzo dużo wiedzą na temat Kosmosu i panujących w nim warunków, planet czy gwiazd . Nie jest im również obca postać Mikołaja Kopernika!Dzieci 6-letnie mogły także wzbogacić swoją wiedzę techniczną i przyrodniczą podczas prezentacji filmu edukacyjnego o naszym Układzie Słonecznym.

I czy kogoś zdziwi fakt, że prawie wszyscy nasi podopieczni chcą w przyszłości zostać kosmonautami?

😉

;