W pierwszy piątek października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. W końcu uśmiech ma wielką moc – poprawia humor, pomaga wyrazić uczucia, pokazać pozytywne nastawienie  i wspiera nas w trudnych chwilach. Uśmiech ma także magiczną moc… Redukuje stres i nie tylko!

Już od rana w przedszkolu panowała przyjazna atmosfera. Nie tylko uśmiech królował na sali, ale także słoneczko, które jest symbolem koloru żółtego i szczęścia. 1 października wszystkie przedszkolaki z grupy Żabki pojawiły się w przedszkolu ubrane na żółto i szeroko uśmiechnięte. Każde dziecko zapozowało do zdjęcia ze słoneczkiem i szerokim uśmiechem. Następnie przedszkolaki wykonały ogromną, uśmiechniętą buzię.

Żabki otrzymały także bardzo trudne zadanie – musiały ugryźć cytrynę i następnie uśmiechnąć się! Wszystkim bez problemu się to udało!