30.05.2022r. z okazji Dnia Dziecka nasi przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do Folwarku Jeździeckiego Jurand w Przygodziczkach. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Zaczęliśmy od udziału we warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci dowiedziały się z jakiś ziaren otrzymujemy jaką mąkę a z niej jaki chleb. Największa atrakcją było samodzielne tworzenie bułki we własnym wymyślonym kształcie oraz z ulubionymi nasionami. Następnie udaliśmy się na zewnątrz gdzie czekało na nas już ognisko przy którym każdy przedszkolak mógł upiec kiełbaskę. Wspaniałą atrakcją, która cieszyła się dużym powodzeniem i która powodowała ogromny uśmiech Na twarzach dzieci była jazda bryczką po okoli. Dzień upłynął nam w radosnej atmosferze. Dziękujemy serdecznie gospodarzom Folwarku a ciekawa lekcję oraz miłe przyjęcie.