21 marca przedszkolacy z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się a tematyka prac plastycznych dotyczyła tylko zielonej wiosny.

Dzieci wspólnie przygotowały Gaiki oraz grupa Rybek i Żabek przygotowały Marzannę. W pierwszy dzień wiosny nasze sale zazieleniły się a wszystko za sprawą zielonych strojów naszych przedszkolaków. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, wybraliśmy się z gaikiem i Marzanną na pochód po naszej miejscowości. Na ulicy zrobiło się kolorowo i głośno a to za sprawą naszych przedszkolaków, którzy z uśmiechem i piosenką na ustach dzielnie maszerowali by przywitać wiosnę. Następnie tradycyjnie Marzanny zostały spalone na naszym placu zabaw gdzie w ten sposób na dobre pożegnaliśmy Zimę a powitaliśmy Wiosnę.

Tego dnia nie zabrakło również wesołych zabaw ruchowych przy muzyce oraz ciekawych eksperymentów. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.