Dziś nasze przedszkole odwiedziła mama Przemka z grupy Rybek Pani Helena Ladorucka, która przybliżyła nam zawód krawcowej. Na początku Pani Marylka przeczytała przedszkolakom krótki wiersz Jana Brzechwy pt. „Tańcowała igła z nitką” tym samym wprowadzając dzieci w tematykę krawiecką. Następnie Pani Helena zaprezentowała niezbędne przedmioty do swojej pracy wprowadziła dzieci w tajniki kroju przyborami krawieckimi: maszyną, centymetrem krawieckim. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości  szpulki z nićmi oraz materiały krawieckie. Dzieci zobaczyły kolejne etapy krawcowej podczas szycia, m.in: odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie, wspólnie wykonali pelerynę dla przedszkolnej lalki. Okazało się, że praca krawcowej, chociaż z pozoru przyjemna wcale nie jest łatwa. Serdeczne podziękowania również dla Pani Heleny za przygotowanie dla każdego przedszkolaka wspaniałych masek.