Miesiąc maj to nie tylko pąki na drzewach i słoneczna pogoda, ale przede wszystkim ważne święta państwowe, które są lekcją patriotyzmu i o symbolach państwowych oraz o naszych przodkach.
Dziś w naszym przedszkolu odbyły się obchody świąt majowych – Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Mali patrioci, którymi są nasze przedszkolaki zaprezentowały piękne piosenki, wiersze, a także odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci z grupy „Żabki” wybrały się pod obelisk „Pamięci ofiarom wojny”, który znajduje się przed Szkołą Podstawową, aby zapalić znicz.
Głównym celem akademii było wyrobienie u dzieci postaw patriotycznych, szacunku do symboli narodowych oraz dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju.

Obchody świąt majowych – filmik