Posypały się listeczki dookoła.
To już jesień te listeczki z wiatrem woła.
Opadnijcie moje złote i czerwone.
Jestem jesień, przyszłam tutaj w waszą stronę.
Lecą listki, lecą z klonu i z kasztana.
Będą z listków bukieciki złote dla nas.

Przyszła do nas już Pani Jesień – jedna z najbardziej kolorowych pór roku. Minione dwa tygodnie pozwoliły dzieciom najmłodszym, z grupy „Motyle” poznać bliżej świat i krajobraz jesienny – nie tylko na zajęciach w sali, ale także, jeśli tylko pogoda pozwala, to również podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Maluszki zrealizowały zadanie „Tysiąc barw wokół nas” z międzynarodowego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, zbierając liście i układając z nich piękne serce. Następnie już podczas zajęć w sali poznaliśmy nazwy drzew, z których spadły znalezione przez przedszkolaków liście, przeliczaliśmy je, aby na koniec wykonać Panią Jesień.