Wiosna to czas, kiedy nasze przedszkolaki mogą odkrywać tajemnice przyrody poprzez praktyczne zajęcia. Jednym z takich dni było sianie owsa i rzeżuchy, co sprawiło dzieciom wiele radości i pozwoliło im zrozumieć jak rosną rośliny. Dzień rozpoczął się od krótkiej pogadanki, podczas której dzieci dowiedziały się o zastosowaniach oraz warunkach, jakie są potrzebne do ich wzrostu. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a potem z niecierpliwością przystąpiły do działania. Każde dziecko otrzymało pojemniki w których mogli posiać nasiona. Najpierw dzieci wypełniały swoje pojemniki ziemią, ucząc się przy tym, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Następnie równomiernie rozsypywały nasiona dbając, by były równomiernie rozmieszczone. Dzieci dowiedziały się, że rośliny potrzebują odpowiedniej ilości wody do wzrostu.

MALI OGRODNICY – FILM