17 czerwca 2013 przedszkolacy z CALINECZKI wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrowie Wlkp. wzięli udział w akcji edukacyjnej . Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie np. przejechali przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle – musieli zjeść plaster cytryny i otrzymali od przedszkolaków znaczek z napisem – muszę się poprawić, a kierowcy, którzy prawidłowo poruszali się w ruchu drogowym – otrzymali w nagrodę jabłko i znaczek – jestem dobrym kierowcą,Akcja edukacyjna zarówno dla przedszkolaków jak i zatrzymanych kierowców miała ogromne znaczenie. Przedszkolacy od Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali znaczki odblaskowe, a policjanci od przedszkolaków podziękowanie za przeprowadzenie akcji.