Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, często uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

 

Mimo, że dzień postaci z bajek obchodzimy 5 listopada to w naszym przedszkolu już 4 listopada postanowiliśmy świętować ten magiczny dzień.

 

Z tej okazji przedszkolacy wzięli udział w „Balu Postaci z Bajek” Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Tygryska, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw na sali.

 

Jednak nie tylko dzieci tego dnia ubrały bajkowe stroje ale również Panie nauczycielki i Panie z obsługi zaprezentowały się w strojach Myszki Mini prezentując dla przedszkolaków w ramach prezentu układ taneczny.

Dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach sensorycznych, plastycznych oraz dydaktycznych.

Było to dzień pełen wrażeń.