Czy to jabłko, czy to gruszka,

chętnie wskoczą mi do brzuszka.

może śliwka, banan też,

chcesz być zdrowy – wszystko zjesz.

We wtorek w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW. Z tej okazji w naszej sali powstał STRAGAN CALINECZKI, na którym zagościły różnorodne owoce i warzywa. Przedszkolacy ten radosny dzień rozpoczęli od samodzielnego przygotowania kolorowych kanapek na śniadanie. Następie Pan Witaminka zostawił dla dzieci przesyłkę z listem w którym opisał jak ważne jest spożywanie owoców i warzy każdego dnia oraz zadania do wykonania. Przedszkolacy dzielnie przystąpili do wykonywania zadani w których między innymi musieli rozpoznawać owoce i warzywa oraz posegregować je według danej kategorii. Kolejnym zadaniem było sprawdzenie postawy dzieci oraz ich refleksu i szybkości. Każda grupa wykonała również prace plastyczne maluchy śliwki z masy solnej a średniale dynie z masy dyniowej. Przedszkolacy wybrali się również na zakupy na stragan Calineczki gdzie mogli wcielić się w role sprzedawcy oraz kupujących. Dzień upłynął nam pod znakiem świetniej zabawy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, za przyniesienie owoców i warzyw do naszego straganu.

Serdeczne podziękowania dla Firmy Grupa Burkietowicz sp.k., za drewniane skrzynie, które były niezbędne do stworzenia naszego straganu.