Przedszkolacy z Calineczki 5 kwietnia obchodziły Dzień Marchewki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci. Przedszkolaki brały udział w zabawach matematycznych, plastycznych, muzycznych, sportowych, zagadkach z marchewką w roli głównej. Dzieci dowiedziały się, że marchew to smaczne i zdrowe warzywo, w którym kryje się wiele witamin i składników odżywczych. Marchewka towarzyszyła na również podczas posiłków: na przekąskę pyszny sok marchewkowy a na obiad zupa marchewkowa.  Przedszkolacy dowiedzieli się również, że marchewka to nie tylko ulubiona przekąska ludzi ale również zwierząt zwłaszcza królików. Tego dnia nasze przedszkole odwiedził, mały puszysty przyjaciel. który doskonale czół się w towarzystwie dzieci i dał się głaskać oraz karmić marchewkami.

I tak w „Dniu Marchewki” zwykłe warzywo stało się niezwykłym, wyjątkowym bohaterem w naszym przedszkolu.