„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi            w pokonywaniu trudności.

Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Następnie przedszkolacy uczestniczyli w zajęciach ruchowych gdzie główną rolę odgrywała kropka. Dzieci udały się również na poszukiwanie swojego talentu plastycznego, tworząc niespotykane dzieła plastyczne, które za pomocą aplikacji ożyły. Tego dnia nie mogło również zabraknąć pamiątkowych zdjęć w fotobudce.

Dzień Kropki połączyliśmy z akacją charytatywną mianowicie ze ZBIOREM NAKRĘTEK, które przypominają kolorowe kropki. Udało się nam zebrać imponującą ilość nakrętek, które zostały już oddane na cele charytatywne. Dziękujemy Rodzicom, za włączenie się do akcji.