Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Tego dnia wszystkich bez wyjątku ubrania wypełnione były kropkami.  Nasi przedszkolacy uważnie wysłuchali opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Po wysłuchaniu opowiadania był czas na zabawy ruchowe gdzie główną rolę grała oczywiście kropka- przy muzyce bawiliśmy się w znikające kropki, dobieraliśmy się parami wg. koloru kropek. Przedszkolacy chodzili po kolorowej drodze z kropek bardzo fajną zabawą okazało się łapanie kropek za pomocą klapki. Nie mogło tego dnia też zabraknąć matematycznych zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Po zabawa nadszedł czas na odkrywanie swojego talentu plastycznego. Grupa Rybki malowała obraz za pomocą pipety- dzięki temu, że nietypowe narzędzie do malowania zostawiało fantastyczne kropki każdy stworzył niesamowite kropkowane dzieło sztuki. Średniale projektowali również swoją kropkę, którą następnie mogli oglądać w wersji 3d. Grupa Motyli wyklejała dużą kropkę małymi kolorowymi kropkami, a następnie mogli podziwiać swoje dzieło również w wersji 3d.

Postanowiliśmy święto KROPKI połączyć z akcją ZBIERANIA NAKRĘTEK (bo przecież nakrętki to takie małe kropki). Nasi przedszkolacy jak zwykle spisali się na medal i dużą ilość nakrętek została już dostarczona do sercowego zbiornika, który mieści się przy GMINNYM OŚRODKU KULTURY W PRZYGODZICACH.

Wszystkim bardzo dziękujemy, za zaangażowanie.

Pamiętajcie, że należy pielęgnować swoje talenty, nawet te najmniejsze i najbardziej nietypowe mogą stać się czymś wyjątkowym!