W miniony czwartek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Wszystkie dzieci upodobniły się do naszych małych przyjaciół – królowały kocie uszka i ogony. Już od samego rana przedszkolacy uczestniczyli w zabawach ruchowych: „My jesteśmy kotki”, „Kotek”.

Po śniadaniu na dzieci czekał szereg niespodzianek. Na sam początek przedszkolacy obejrzeli tajemniczą wiadomość od mówiącego kota, Rademenesa, który opowiedział kilka ciekawostek o kotach, a następnie wyznaczył dzieciom zadania do wykonania. Nasi przedszkolacy musieli m.in. zamiauczeń piosenkę, odszukać ukryte w sali myszki, a także wzięli udział w wyścigu. Kolejną niespodzianką była wizyta Pani Kariny z kotem syberyjskim, Aresem. Pani Karina opowiedziała dzieciom, jak wygląda opieka nad kotem i przedstawiła ciekawe akcesoria. Każde dziecko miało również okazję pogłaskać Aresa. Bardzo dziękujemy Pani Karinie za ciekawą i pouczającą wizytę.

Na zakończenie dnia dzieci wykonały prace plastyczną i obejrzały bajkę „Przygody Kota Filemona”. Celem dnia było przybliżenie dzieciom codziennego życia kotów.