Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki.

Dzieci zadbały o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. Każda grupa stworzyła inny rodzaj „karmnika” dla ptaków. Jedni wykorzystali jabłka i ziarna słonecznika inni pomarańcze i mix nasion a ostatnia grupa rolkę po papierze, masło orzechowe i również różne ziarna. Po zakończonej pracy udaliśmy się na przedszkolny plac zabaw by zawiesić nasze karmniki. Przy okazji tworzenia jedzenia dla naszych skrzydlatych przyjaciół, przedszkolacy dowiedzieli się jakie ptaki zimują w Polsce a które odlatują.

Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.