9.05.2022r. nasi przedszkolacy wzięli udział w KONKURSIE RECYTATORSKIM pt. Polscy Poeci Dzieciom, który został zorganizowany we współpracy z Panią Edyta Wawrzyniak bibliotekarką. Każdy z przedszkolaków miał możliwość recytacji wiersza takich polskich poetów jak: Maria Konopnicka, Julian Tuwim czy Jan Brzechwa. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale, bez tremy wystąpiły i pięknie wyrecytowały wiersze. Jak to w konkursie musza być zwycięzcy, komisja w które zasiadały Pani Mirka Nieruchalska, Zdzisława Witkowska oraz Pani dyrektor Maria Radajewska miały bardzo trudne zadanie. Jednak zwycięzcy i wyróżnieni zostali wyłonieni w każdej grupie.

Grupa Motyli 3-4latki

I miesjce Marcelina Gasiorek

II miejsce Amelka Szczepaniak

III miejsce Filip Ratajski

Wyróżnienia: Leon Partyka, Stasiu Kaczmarek, Julka Pieprzka

Grupa Rybki 4-5latki

I miejsce Natan Serafin

II Krzysztof Jakubczak

III Ola Szmaj

Wyróżnienie; Olek Wilczyński, Leon Chlebowski, Jan Skrobański

Grupa Żabki 5-6 latki

I miejsce Anna Serafin

II miejsce Malwina Kycia

III miejsce Lena Wala

Wyróżnienie: Grzegorz Jankowski, Julia Pauś i Małgorzata Brylak.

Serdeczne podziękowania dla Pani bibliotekarki Edyty Wawrzyniak, za pomoc w organizacji konkursu recytatorskiego oraz za ufundowane nagrody

Podziękowania również dla rodziców, którzy pomogli w nauce wierszy.