Taniec w przedszkolu jest nieodłącznym elementem każdego dnia.  Dla dzieci w wieku przedszkolnym taniec jest formą aktywności przejawiającą się w określonej formie ruchowej, sposobem przeżywania i przekazywania emocji oraz fizycznego i duchowego wyrażania siebie. Ćwiczenia ruchowo-taneczne zaspokajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka, ale rozwijają szereg jego dyspozycji psychofizycznych jak spostrzegawczość, pamięć, koncentrację uwagi, szybką reakcję, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni. Aktywność ruchowa pomaga również rozładować niespożyte zasoby energii.

W MIĘDZYNARODOWYM DNIU TAŃCA mamy dla naszych przedszkolaków kilka utworów muzycznych do których doskonale znają układy taneczne. Życzymy wspaniałej zabawy !!!

Sofia by Alvaro Solero- układ taneczny

Flowers- taniec Rybki