30 maja już po raz IV odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”. Impreza odbyła się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Tematyką konkursu jest szeroko pojęta ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo w sytuacjach zagrażających życiu oraz ekologia. Nasze przedszkole reprezentowali Martynka, Erika, Wiktor, Igor i Krzyś z grupy ŻABKI z inscenizacją wiersza  „Jak paw przez jezdnie przechodził oraz Bruno z grupy RYBKI z „Piosenką o złym zajączku”. Dla małych artystów przygotowano atrakcję w postaci ścieżki edukacyjnej, podczas której dzieci mogły poznać i utrwalić „zasady udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć jak zachowuje się pożar w domu i jakie niebezpieczeństwa zagrażają nam podczas zadymienia, spróbować swoich sił w ratowaniu maskotek i gaszeniu „pożaru” hydronetkami oraz obejrzeć wóz i sprzęt strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie, a także poznać ratowników z WOPR Gołuchów”.