W roku szkolnym 2017/2018 będzie realizowany Unijny Projekt przez placówki przedszkolne Gminy Przygodzice. Publiczne Przedszkole „Bajka” w Jankowie Przygodzkim wyszło z inicjatywą stworzenia Gminnego Projektu edukacyjnego pt.: „Poprawa jakości nauczania języka angielskiego w przedszkolach Gminy Przygodzice”. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej.
Dnia 23.10.2017r. w Publicznym Przedszkolu „Bajka” w Jankowie Przygodzkim odbyło się spotkanie organizacyjno – informacyjne dotyczące Projektu, którego głównym celem jest wspieranie rozwoju osobistego i zawodowego nauczycieli wychowana przedszkolnego w procesie nauczania języka angielskiego w placówkach przedszkolnych. Uczestnikami stażu są nauczyciele wychowania przedszkolnego Gminy Przygodzice. Realizacja stażu odbywać się będzie w nowoczesnej placówce nauki języka angielskiego na terenie Wielkiej Brytanii. Podczas spotkania został omówiony przewidywany program wyjazdu oraz dokonano niezbędnych formalności.