Przygotowania do ŚWIĄTE BOŻEGO NARODZENIA w naszym przedszkolu ruszyły pełną parą. W środowy dzień można było poczuć w przedszkolu unoszący się zapach przypraw korzennych, a wszystko za sprawą pieczenia świątecznych pierników.

Najpierw odpowiednio nasi przedszkolacy przygotowali się do świątecznego zadania dbając o czyste  rączki oraz zakładając czapki mikołajowe na głowę. Poznali też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Pani Bożenka nasza kucharka przygotowała ciasto piernikowe według tajemnej receptury dzięki, której pierniczki wychodzą miękkie i puszyste.

Gdy wszystko było gotowe przedszkolacy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy

W przedszkolnych salach przedszkolacy mieli pełne ręce roboty, jedni wałkowali ciasto inni wyciskali najróżniejsze wzory inny układali na blachach by nasze Panie z kuchni mogły jak najszybciej upiec pyszne ciasteczka. Pracy było co niemiara jednak wszyscy fantastycznie sobie poradzili.

W czwartek wszyscy nie mogli doczekać się, dekorowania pierniczków, kolorowymi ozdobami i lukrem. Nasi przedszkolacy pracowali w pocie czoła ponieważ były to pierniczki przygotowywane na przedszkolną wigilię oraz na skromy upominek dla rodziców.