„To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
– w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku”.

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Taka też zagościła u nas a wszystko za sprawą przygotowanej przez dzieci wigilijnej części artystycznej. W świąteczny nastrój  wprowadziły nas występy przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały piosenki i tańce o tematyce zimowej, ale również nie zapomnieli o zielonym symbolu Świąt. W nostalgię i zadumę wprowadziła nas grupa Rybek, która zaprezentowała taniec pt. „Noe” oraz inscenizację do piosenki „Bosy Pastuszek”. Po zakończonej części artystycznej wszyscy zasiedliśmy do wspólnego kolędowania oraz przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Przedszkolacy zasiedli do wigilijnego stołu, na koniec dnia każdy otrzymał prezent..

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie tak pięknej scenografii do wigilijnego przedstawienia. Dziękujemy Panu Mariuszowi Berezickiemu i Dorocie Berezickiej, którzy przygotowali piękną drewnianą szopkę. Serdeczne podziękowania dla Taty Leona Pana Damiana Chlebowskiego, za zrobienie pięknej kołyski. Dziękujemy Państwu Pauś za cudownie pachnące lasem żywe choinki. Podziękowania również dla Mamy Marcela za użyczenie Gwiazdy Betlejemskiej.

Jednak serdeczne podziękowania nalezą się każdemu z rodziców, za przygotowanie dla dzieci pięknych strojów, które były dopełnieniem dzisiejszego przedstawienia.

Spotkanie Wigilijne- Film