26 października 2013 w ciepłe, jesienne, sobotnie popołudnie w miejscowej restauracji Zajazd u Michała zgromadzili się najbliżsi wychowanków przedszkola Calineczka, przedstawiciele władz i mieszkańcy lokalnego środowiska.

Zaproszenie organizatorów : przedszkola, biblioteki, rady sołeckiej oraz kgw przyjął Wójt Gminy Przygodzice – pan Krzysztof Rasiak oraz Radny Powiatu Ostrowskiego – pan Tomasz Ziąbka. W kolorowej jesiennej scenerii uczestnicy spotkania obejrzeli artystyczne prezentacje przedszkolaków i dostrzegli walory złotej polskiej jesieni. Barwy kolorowej jesieni, smaczny poczęstunek, wdzięczni mali artyści i mili goście sprawili, że spędzone wspólne chwile przepełnione były  radością,ciepłem , życzliwości  i uśmiechem.