Drodzy Rodzice! W związku z zaistniałą sytuacją zachęcam do skorzystania z naszych propozycji na zabawę z dzieckiem w domu.

Edukacja matematyczna w przedszkolu ma przygotować dzieci do posługiwania się pewnymi pojęciami matematycznymi, do zrozumienia których dochodzą poprzez samodzielne działanie. Nie sposób nie docenić roli matematyki  życiu człowieka, również tego najmniejszego. Dzieci nie tylko mają potrzebę dokonywania porównań, przeliczania, są gotowe do dostrzegania zależności. W życiu najmłodszych uczestników edukacji jest więcej poważnych matematycznych problemów niż mogłoby się wydawać.

Przesyłamy propozycje zabaw matematycznych dla naszych żabek. Wszystkie zabawy i potrzebne materiały znajdują się jednym pliku.

Pozdrawiamy, P. Aneta i P. Bernatka

Zabawy matematyczne- plik