Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją zachęcam do skorzystania z naszych propozycji na zabawę z dzieckiem w domu.

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, to też tematyka tego tygodnia nie może być inna jak WIOSENNA POGODA.  W załączonych plikach, przesyłamy Państwu: wiersz „Witaminowe abecadło”, załączamy do niego zabawę ” Witaminowe kręgi” wraz ze szczegółowym opisem i planszami potrzebnymi do zabawy. Do pobrania będą również szablony liter do wykonania pracy plastycznej. „W marcu jak w garncu” to przysłowie towarzyszy nam przez cały miesiąc marzec, dlatego też idealną pracą będzie stworzenie własnego KALENDARZA POGODY: załączamy potrzebne materiały w języku polskim oraz języku angielskim. Zachęcamy do codziennych wspólnych obserwacji i prowadzenia własnego kalendarza pogody. Zabawa słowna, a co za tym idzie rozwój mowy dzieci jest bardzo ważny, każdy poranek w przedszkolu zaczyna się od ćwiczeń narządów mowy. Dlatego w plikach znajdziecie Państwo również obrazki do przeprowadzenia ćwiczeń narządów artykulacyjnych. Aby sprawdzić czy wiedza zdobyta podczas całej zabawy utrwaliła się dołączamy również QUIZ WIOSENNY. Do pobrania będą również karty grafomotoryczne.

Język angielski jest bardzo lubiany przez naszych przedszkolaków, dlatego też odsyłamy do krótkiego edukacyjnego filmiku Animal Magic English Story for Children oraz odsyłamy Państwa do strony z grami edukacyjnymi, gdzie dzieci mogą grać w różnych językach, uczą się dzięki temu nowych słów.

Zachęcamy chętne dzieci do stworzenia domowej teczki ze swoimi pracami, po powrocie do przedszkola będzie co opowiadać i pokazywać.

Pozdrawiamy

p.Weronika i P. Angelika

Dzieci uczą rodziców

Witaminowe abecadło- wiersz

Witaminowe kręgi- opis zabawy i pracy plastycznej

Litery do pracy plastycznej

Witaminy po co je spożywamy- plansza

Plansza 1

Plansza 2

Plansza 3

Pogoda- znaczki do kalendarza

Pogoda- okładka

Pogoda- zestaw

Kalendarz do złożenia- wersja angielska

Wiosenny Quiz

Logopedia- gimnastyka buzi

Kolorowanka- Pierwszy dzień wiosny

Kolorowanka- ubrania wiosenne

Kolorowanka- ćwiczenia w orientacji

Plastelinowa wyklejanka

Kolorowanka Wiosna

Piosenka- Idzie do nas wiosna

Piosenka Gąsienica Basi

Animal Magic English Story for Children- FILM EDUKACYJNY 

Gry edukacyjne- w języku angielskim