Kochani Rodzice!

Kolejny tydzień pod hasłem #zostanwdomu przed Wami. W tygodniu kontynuujemy  tematykę wiosenną, skupiając się na aspektach przyrodniczych i edukacji matematycznej. W plikach do pobrania będzie więc opowiadanie wraz z obrazkami „O marcu, Pannie Juliannie i o ptaszku” dodatkowo będą plansze pokazowe z wiosennymi kwiatami. Aby ćwiczyć z dziećmi motorykę małą, najlepszy na to sposób to wykonywanie prac plastycznych. W załączniku dołączony jest wzór słomkowego żonkila, jednak wcale nie musicie się Państwo tym sugerować. Do wykonania wiosennych kwiatów mogą być użyte inne niepotrzebne rzeczy ze starej szuflady (w każdym domu jest taka szuflada :D). Pozwólcie dzieciom by to one poszukały różnego rodzaju materiałów i same zaprojektowały i wykonały wiosenne kwiatki. Jako bonus będzie można także pobrać zwierzęcy alfabet, bo doskonale wiemy, że nasi przedszkolacy bardzo są zainteresowani poznawaniem liter i ich pisaniem.  W załącznikach do pobrania będą również wzory kart pracy z ćwiczeniami matematycznymi oraz piosenka w języku angielskim.

Specjalnie na te ciężkie dni i aby ułatwić nam kontakt rodzic i nasze przedszkolaki- nauczycielki stworzony został e-mail gdzie będziecie mogli Państwo wysyłać, zdjęcia prac waszych pociech oraz różnego rodzaju zapytania do nas.

Pozdrawiamy P. Weronika i P. Angelika

Do pobrania:

O marcu, Pannie Julianie i o ptaszku- opowiadanie

O marcu, Pannie Julianie i o ptaszku- obrazek 1

O marcu, Pannie Julianie i o ptaszku- obrazek 2

Plansze kwiaty- 1

Plansze kwiaty-2

Plansze kwiaty-3

Plansze kwiaty-4

Plansze kwiaty-5

Plansze kwiaty-6

Plansze kwiaty-7