Drodzy Rodzice,

Tematem kolejnego tygodnia będzie „Wiosenne przebudzenie”. Bardzo prosimy przybliżyć tematykę naszym maluszkom. W załącznikach przesyłamy tekst bajki i wiersza, piosenkę tematyczną oraz obrazki do pokolorowania przez dzieci. Istotne jest by w tym trudnym czasie dzieci wykonywały różne prace plastyczne, dzięki którym będą rozwijać swoje zdolności manualne. Prosimy by korzystać z podstawowych, dostępnych w domu materiałów plastycznych tj. kartki białe/kolorowe, kredki, farby, plastelina, bibuła, papierowe rolki, nakrętki itd. W propozycjach dołączyłyśmy kilka zdjęć prac do wykonania. Bardzo prosimy, by dzieci samodzielnie ćwiczyły wycinanie i prawidłowy chwyt nożyczek i kredek. Można dokonywać modyfikacji i wykonać autorskie prace. W tym tygodniu również prosimy utrwalić z dziećmi nazwy miesięcy(mogą powtarzać za rodzicem), pór roku i dni tygodnia. Koleją istotną kwestią która nie powinna sprawić maluszkom wiele trudności to zaimki. W pliku znajduje się opis kilku istotnych kwestii i zadań tematycznych. Staramy się tak konstruować zadania do uzupełnienia, by osoby, które nie posiadają drukarki, mogły samodzielnie stworzyć karty pracy dla swoich dzieci. Może okazać się to bardzo ciekawym doświadczeniem. Zachęcamy do wykonywania z dziećmi ćwiczeń logopedycznych. Aby uatrakcyjnić to zadanie można z dziećmi wykonać karty pomocnicze, opis znajduje się w pliku.

 

Specjalnie na te ciężkie dni i aby ułatwić nam kontakt rodzic i nasze przedszkolaki- nauczycielki stworzony został e-mail gdzie będziecie mogli Państwo wysyłać, zdjęcia prac waszych pociech oraz różnego rodzaju zapytania do nas. Prosimy by w tytule wstawiać nazwę grupy-Motylki, by łatwiej odnaleźć wiadomości dotyczące naszym maluszków.

e-mail: [email protected]

Liczymy na duży odzew.

 

P. Marylka i P. Monika

Do pobrania:

Historyjka obrazkowa 1

Historyjka obrazkowa 2

Historyjka obrazkowa 3

Historyjka obrazkowa 4

Historyjka obrazkowa 5

Zabawa logopedyczna

Piosenka, wiersz, praca plastyczna

Jak ślimak spotkał Wiosnę- opowiadanie

Przyimki

Miesiące, pory roku, dni tygodnia