Walizki Wyobraźni to projekt adresowany do przedszkoli publicznych, w tym przedszkoli specjalnych i integracyjnych, z terenu Poznania i całej Wielkopolski. Przedszkola biorące udział w projekcie otrzymają walizkę pełną ciekawych książek i skarbów, w postaci akcesoriów edukacyjnych. Celem działania jest promocja czytelnictwa pośród najmłodszych czytelników, a także przeszkolenie nauczycieli przedszkolnych w zakresie kreatywnej pracy z książką. Nauczycielki Weronika Majewska oraz Angelika Serafin udały się do Poznania w celu odbioru walizki i szkolenia. Przedszkolacy już zapoznali się z walizką pełną fantastycznych książek a co ważniejsze z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach z książkami. Zajęcia czytelnicze kierowane są nie tylko do naszych przedszkolaków ale także rodziców. Pierwsze zajęcia dzieci i rodziców już w listopadzie, będzie CIEKAWIE I MAGICZNIE!!! Więcej informacji już niebawem.