07 stycznia 2018 roku, w niedzielne popołudnie, w czarnoleskej sali  wiejskiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Jego uczestnicy mogli obejrzeć JASEŁKA w wykonaniu RODZICÓW dzieci uczęszczających do miejscowych placówek oświatowych, przygotowane przez ks. Witolda Dolnego. Widowni zaprezentowali się również PRZEDSZKOLACY w pastorałce „Od ucha do serca” z solową rolą Laury Zygmunt. Zespół śpiewaczy przy Klubie Seniora W Czarnymlesie będący organizatorem przedsięwzięcia, zaprezentował kolędy i pastorałki. Uroczystość zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz powiatowych : starosta Paweł Rajski oraz radny Tomasz Ziąbka. Gminę reprezentował wójt Krzysztof Rasiak, a władzę lokalną radny i sołtys Roman Radajewski.