Bezpieczeństwo to nie tylko znajomość zasad ruchu drogowego czy znaków drogowych to również znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. W miniony czwartek naszych przedszkolaków odwiedził tata Leona, Pan Damian Chlebowski prezes OSP w Czarnymlesie, który na co dzień pracuje w Państwowej Straży pożarnej i nie tylko gasi pożary ale przede wszystkim udziela poszkodowanym pierwszej pomocy. Na przygotowanej lekcji nasi przedszkolacy dowiedzieli się m.in. jak reagować podczas zadławienia, jak opatrzyć ranę, jak wygląda pozycja boczna bezpieczna poszkodowanego oraz mieli możliwość wykonywać sztuczne oddychanie na manekinie.  Z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem przedszkolacy uczestniczyli w zajęciach.

Serdeczne podziękowania dla Pana Damiana, za przygotowanie ciekawej lekcji.