Powiewa flaga

Biel – serce czyste…

Piękne są nasze

Barwy ojczyste.

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2021 r. w Przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu o symbolicznej godzinie 11.11 przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu” .Następnie nasi mali patrioci zaprezentowali wiersze, piosenki o tańce m.in. kujawiaka oraz krakowiaka. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny. Po uroczystym apelu dzieci wraz z nauczycielkami udały się pod pomnik „Pamięci Ofiarom II Wojny Światowej” aby zapalić znicze w ramach podziękowania za ich ofiarę życia. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

FILM- OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI