„Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada.

Tym, co padli za Ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa.

I my przedszkolacy o tym pamiętamy

i dlatego dzisiaj tu się spotykamy.”

 

10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 102 rocznicę ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Odświętnie ubrani recytowali wiersze o Ojczyźnie, zaprezentowali taniec oraz wszyscy przedszkolacy o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali HYMN POLSKI włączając się tym samym do akcji MEN pt. „SZKOŁA DO HYMNU” której celem jest włączenie społeczności szkolnych i przedszkolnych we wspólne świętowanie tak ważnej dla Polaków rocznicy.

Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Dzieci z grupy Żabek oddały hołd pod pomnikiem PAMIĘCI OFIAROM WOJNY zapalając znicz.

Hymn Polski- grupa Żabki- film 

Hymn Polski grupa Motylki i Rybki- film