Święty Mikołaj do nas przychodzi,

dużo prezentów dzieciom przynosi .

W buciki wszystko zwinnie upycha

i jak czarodziej w pośpiechu znika.

W tym roku 6 grudnia w naszym przedszkolu był dniem pełnym atrakcji. Od samego rana drzwi naszego przedszkola nie zamykały się bo przecież każdy dobrze wie że w Przedszkolu CALINECZKA są najgrzeczniejsze dzieci, dlatego też mieliśmy wielu gości z wspaniałymi niespodziankami dla naszych przedszkolaków. Nawet w MIKOŁAJKI nasi przyjaciele o nas nie zapominają, odwiedziła nas delegacja z Panem Romanem Radajewskim, Panią Ewą Skotnicą i Urszulą Bartczak na czele, którzy złożyli mikołajkowe życzenia oraz obdarowali nas wspaniałymi prezentami. Nie mogliśmy odmówić sobie wspólnego tańca z naszymi gośćmi w ramach podziękowania za wizytę.Każdy przedszkolak wie, że przez cały rok należy czynić dobro dbać o otaczający nas świat, dlatego w tym roku w Mikołajki odwiedzili nas goście z Urzędu Gminy Przygodzice Pan Andrzej Pichet i Dariusz Piechowiak, którzy podziękowali nam za akację sprzątania Świata słodkim upominkiem.  Święty Mikołaj przez cały rok bacznie obserwował nasze przedszkole i przysłał nam list w którym opowiedział nam o swojej ciężkiej pracy oraz powiedział, że byliśmy bardzo grzeczni i nas odwiedzi w tym roku. Przedszkolacy mogli w filmie od Świętego Mikołaja zobaczyć swoje zdjęcia, byli bardzo zadowoleni uśmiechy nie schodziły im z buzi. Jednak największą atrakcją tego dnia był wyjazd do REZYDENCJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W BOROWIANCE. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji między innymi przedstawienie „JAK OLAF SZUKAŁ ZIMY, elfy zaprowadziły nas na warsztaty zdobienia pierników. Nie mogło zabraknąć pisania listu do Świętego Mikołaja. Na koniec naszej wizyty każda z grup przejechała się bryczką co najbardziej przypadło do gustu naszym przedszkolakom. Wszyscy byli bardzo zadowoleni tak fantastycznym dniem. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami spędzili dziś MIKOŁAJKI.