„Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy.”

7 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki.

Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie.

Dzieci z  wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia wszyscy ubrani byli na czerwono a strój każdego przedszkolaka dopełniała mikołajowa czapka.

Tak długo wyczekiwany gość przybył do naszego przedszkola wraz z wielkim workiem z prezentami. Został powitany gromkimi brawami oraz pięknie odśpiewaną piosenką .

Na samym początku przedszkolacy zaskoczyli św. Mikołaja zapraszając go na krótki występ artystyczny gdzie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Dzieci zaprezentowały nie tylko tańce i piosenki ale również wierszyki o Mikołaju po polsku i angielsku. Nasz miły gość był pod wielkim wrażeniem umiejętności naszych przedszkolaków.

Mikołaj wręczył każdemu z przedszkolaków upominki oraz przyniósł ogromny worek z nowymi zabawkami dla każdej z grup.

Z życzeniami i prezentami Mikołajkowymi odwiedził nas również Radny i Sołtys Czarnegolasu Pan Roman Radajewski.

Na koniec wizyty przedszkolacy nie zapomnieli również o św. Mikołaju, który roznosi prezenty jednak sam rzadko je dostaje. Dlatego wszyscy przedszkolacy przygotowali dla Mikołaja skromny upominek.

Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok. Trzymamy go za słowo.