20 września to szczególny dzień w kalendarzu przedszkolnym ponieważ tego dnia swoje święto obchodzi każdy przedszkolak. Z tej okazji odbyło się spotkanie na leśnej polanie podczas, którego atrakcji było co nie miara. Nasi przedszkolacy wraz z seniorami z Zespołu Śpiewaczego Czarnoleskie Nutki zaprezentowali przedstawienie pt. „Leśne echo niesie, co słychać w czarnym lesie”. Bardzo dziękujemy seniorom za miłą i owocną współpracę. W trakcie przedstawienia na leśnej scenie  można było zobaczyć nie tylko czerwone muchomorki czy czarne jagódki lecz również całą gamę leśnych zwierząt:  wiewiórki, liski, jeże, dziki, dzięcioła i wiele wiele innych zwierząt. Przedstawienie miało charakter edukacyjny i proekologiczny gdyż podczas występów nie zabrakło niegrzecznego zająca, który zaśmiecał piękny las i tak również jest z ludźmi, który czasem nieumyślnie wyrzucają śmieci w lesie.

Jednak nasi przedszkolacy wiedzą by nie naśladować złych ludzi, którzy pozostawiają śmieci w lesie a co ważniejsze chętnie przyłączają się do akacji „Sprzątania Świata”, która aktualnie trwa do końca tygodnia. (pamiętajmy sprzątać można cały czas)

Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach i Pana Roberta Kaczmarka, dzięki któremu przedszkolacy mieli zapewnione wspaniale animacje oraz wizytę Psiego Patrolu i Myszki Mini.

Dziękujemy również Panu Łukaszowi Ławniczakowi, za możliwość zorganizowania spotkania na leśniczówce.

Rodzicom i dzieciom dziękujemy, za mile spędzony dzień.